Beştepe'de gece yarısı sürpriz zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Tunç ve MİT Başkanı Kalın'la görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gece saatlerinde Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek toplantının gündeminin Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki kumpas soruşturması olduğu öğrenildi.

GECE SAATLERİNDE KOMPLEKSTE SÜRPRİZ BULUŞMA

A Haber'de canlı yayında konuşan Sabah Gazetesi Koordinatörü Abdurrahman Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın ile görüşme yaptığını söyledi.

İşte Şimşek'in açıklamalarından öne çıkanlar:

“Cumhurbaşkan Erdoğan, heyetlerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne çağırdı. MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti binasından çıktıktan sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gitti. Toplantının gündeminin, kumpas soruşturması olduğu öğrenildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün de bu toplantıdan çok kritik kararlar alınacağı söyleniyor.”

GÖZLER AK PARTİ GRUP TOPLANTISINA ÇEVRİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TBMM'deki AK Parti grup toplantısında bu toplantı sonrasındaki sürece ilişkin önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

'AYHAN BORA KAPLAN' SORUŞTURMASI

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin iddialarda adı geçen ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan kamu görevlilerinin evlerinde dijital materyal ele geçirilmesi amacıyla arama yapıldı.

Bu gelişmenin ardından MHP lideri Bahçeli, yaptığı açıklamada bu durumun bazı emniyet müdürlerinin görevden uzaklaştırılmasıyla çözülemeyecek bir komplo olduğunu vurgulayarak şu yorumu yaptı: “17-25'le darbe girişiminin tekrarını planlayanlara boyun eğersek. Polisin ve yargının ortakları, devrileceğiz.”

SES KAYITLARINA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Başsavcılığı Kaçakçılık ve Organize Suçları Soruşturma Bürosunca, kamuoyunda Ayhan Bora Kaplan suç örgütü olarak bilinen silahlı suç örgütü hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, firari sanığın ses, görüntü ve ses kayıtlarına ilişkin soruşturma başlatıldı. Hakkında müebbet hapis istemiyle dava açılan Serdar Sertçelik, medyaya da yansıdı.

MALZEMELERE EL KOYULDU

“Suç işlemeye rıza gösterme”, “adil yargılamayı ve tanığı etkilemeye teşebbüs”, “görevi kötüye kullanma” ve “suçluya yardım etme” suçlarından şüphelenilen 3 polis memuru hakkında devam eden soruşturmada, Şüphelilerin ikametgahlarında dijital materyallere el konuldu.

Ayrıca soruşturmaya ilişkin kısıtlayıcı karar verildi.

Firari sanık Serdar Sertçelik'in yurt dışına yasa dışı kaçışında ihmali bulunan tüm kamu görevlileri hakkında soruşturmaların devam ettiği kaydedildi.

“BUNLARA İHTİYAÇ OLAN TEK ŞEY BİR PAŞA”

Öte yandan MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin bugünkü konuşmasının ana gündem maddesini ise yaşanan olaylar oluşturdu. Bahçeli konuşmasında şunları söyledi: “Bazı emniyet müdürlerinin açığa alınmasıyla inkar edilemeyecek bir kumpas devam ediyor. Aslında hedef MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı ve son tahlilde Türkiye'dir. Aralarında polis ve yargıçların da bulunduğu 17-25 ortakla darbe girişiminin tekrarını planlayanların önünde eğiliriz, göz yumarsak perişan oluruz, hazırlıksız yakalanırız.” Onu dışarı çıkarın; Teşekkür ederim ve kanımızın kurumasına izin verin. Onurlu isimleri karalama komplosunu koruyan ve hizmet eden, milletin açık iradesini gizli tanıkların beyanlarıyla karartmaya çalışan herkes haindir, Suikastçı Temiz Eller Harekatı'na seslenmelidir: “Bu bir varoluş meselesidir ve bir varoluş meselesidir. Hukukun üstünlüğünün onuru bunu herkese gösterin ve hepsini parmaklıklar ardına koyun.” dedi.

Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
"Seni vurmalı mıyım?" Dilediği anda tetiği çekti!  Melek Nur cinayetine 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' talebi“Seni vurmalı mıyım?” Dilediği anda tetiği çekti! Melek Nur cinayetine 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' talebi
TBMM'de 'kamu tasarrufu' tartışması!  TBMM'de 'kamu tasarrufu' tartışması!
AK Parti Kızılcahamam kampına girecek!  Tarih belirlendiAK Parti Kızılcahamam kampına girecek! Tarih belirlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir