Terraform Labs faaliyetlerini durdurdu: LUNC'a ne olacak?

Terraform Labs CEO'su Chris Amani, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaptığı 4,47 milyar dolarlık anlaşmanın ardından faaliyetlerini durduracağını duyurdu.

Şirket, Terra ekosistemindeki önemli projeleri satmayı ve Terra (LUNA) blok zincirinin kontrolünü topluluğa vermeyi planlıyor.

“[Terraform Labs] Her zaman er ya da geç çökeceği öngörülüyordu ve o nokta şu an. Faaliyetlerimizi tamamen durduracağız […] “Davayı kazansaydık işleri hızlandırmak için iyi bir konumda olurduk ama ne yazık ki kaybettik ve sonuç olarak artık faaliyet yürütemeyeceğiz.”

Kaynak: Chris Amani

Fesih kararı

Terraform Lab'ın fesih kararı, algoritmik stablecoin UST'nin 2022'deki tarihi çöküşü nedeniyle SEC ile yapılan 4,47 milyar dolarlık anlaşmanın ardından geldi.

Anlaşma, 3,58 milyar dolarlık önemli bir tazminatı ve 420 milyon dolarlık bir para cezasını içeriyor.

Temmuz 2023'te Do Kwon'dan görevi devralan Amani, şirketin operasyonlarını tasfiye edip kazanılan ve kazanılmayan tokenları yakacaklarını duyurdu.

“@evan_docs çok yakında [Terraform Labs]Topluluğa yatırım yapılmayan tüm Luna'ların yakılması yönünde bir tavsiye yayınlanacak. Hepsi cüzdanlarımızda kaldı [Terraform Labs] Yakılacak

Toplum dizginleri ele alıyor

Amani ayrıca, kalan kazanılan tokenleri yakmaya yönelik bir topluluk teklifi planlarını ve Terra ve Terra Classic (LUNC) blok zincirlerinin topluluk liderliğindeki yönetişim ihtiyacını da vurguladı.

Kaynak: Chris Amani

Dizginleri topluluğa devretme kararı toplulukta karışık tepkilere yol açtı: Bazıları iyimserliğini dile getirirken diğerleri geçmiş liderliği eleştirdi.

Birçoğu topluluğun LUNC'a geçişini desteklerken, bir topluluk üyesinin Amani'nin X gönderisine verdiği yanıt, kararı sert bir şekilde eleştirdi.

Kaynak: RedlineDrifter

LUNA ve LUNC fiyatları düşüyor

Terraform Labs'ın tasfiye kararı, LUNA ve LUNC fiyatlarının son 24 saatte %5 ve %2 oranında düşmesine neden oldu.

SEC'in 4,47 milyar dolarlık anlaşması, kripto para endüstrisinde gerçekleştirilen eylemler için önemli bir düzenleyici emsal teşkil ediyor ve düzenleyici uyumluluk ve yönetişime yönelik baskıyı vurguluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir