Schengen vizesinin ücreti ne kadar? Çocuklar için Schengen vizesi, yetişkin ücreti 2024

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Şubat ayında Avrupa Komisyonu kayıt ücretlerini artırmaya yönelik bir teklif sundu. Sonuç olarak AB'nin talep ettiği Schengen vizesi ücretleri arttı. Schengen vize ücretinin fiyatı her üç yılda bir güncellenmektedir. Vize ücretleri 2020'de 60 avrodan 80 avroya çıkarıldı.

Schengen vizesi, Schengen Bölgesi üye devletlerinden herhangi birine seyahat eden yolcuların seyahat başına 90 güne kadar turizm veya iş amaçlı kalmalarına olanak tanıyan kısa süreli bir vizedir. Vize sahiplerinin herhangi bir Schengen bölgesinde serbestçe seyahat etmelerine ve herhangi bir Schengen üyesi ülkeden geri dönmelerine olanak tanır. Schengen bölgesinde gümrük kontrolü bulunmamaktadır. Schengen vizesi, Avrupa'da birden fazla ülkeyi ziyaret etmek isteyenlere büyük kolaylık sağlıyor çünkü tek vize ile birden fazla ülkeye giriş yapmak mümkün.

2024 YILINDA SCHENGEN VİZESİ ÜCRETİ NE KADAR?

Slovenya Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Komisyonu'nun yetişkinlere yönelik Schengen vizesi ücretlerini %12 artıracağını duyurdu. 90 euro (3 bin 150 lira) serbest bırakıldığını duyurdu. 6-12 yaş arası çocuklar için vize ücreti 40 euro ile 45 euro arasında değişmektedir. gül. Komisyon kararına göre AB'de düzensiz kalan vatandaşlarının geri kabulünde işbirliği yapmayan ülke vatandaşları Vize ücreti 135 veya 180 euro Ben ödeyeceğim. Teklife göre Schengen vizesini uzatmanın maliyeti 30 avroda sabit kalacak.

Schengen vizesi ne kadar, çocuklar için TL Schengen vizesi ne kadar, yetişkinler için ücreti 2024...SCHENGEN VİZESİ NEDİR?

Schengen vizesi, Avrupa Schengen Bölgesi içindeki ülkeler arasında seyahat etmek için gereken bir vize türüdür. Bu vize ile vize sahipleri Schengen bölgesindeki 26 ülkeyi kısa sürelerle (90 güne kadar) ziyaret edebilirler. Schengen vizesi almak isteyenler genellikle bunu turizm, iş veya aile ziyaretleri için yapıyorlar.

SCHENGEN BÖLGELERİ NERELERDİR?

Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre'den oluşur. 60'ın üzerinde ülkenin vatandaşları söz konusu 26 Schengen ülkesine vizesiz seyahat edebilirken, 100'ün üzerinde ülkenin vatandaşları için vize zorunludur.

Doğa harikası: Bu göl yılda sadece 2 ay görünüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir