Nissan Formula E Takımı, ilk Tokyo E-Prix'inde tarihi Pole Pozisyonuna ve podyuma ulaştı – SPOR

Nissan sürücüsü Rowland üst üste üçüncü kez podyumda yer alırken, Nissan takım sıralamasında 4. sıraya yükseldi.

Nissan Formula E Takımı, ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası'nda ilk kez kendi topraklarında yarıştı ve sürücü Oliver Rowland ile ilk Tokyo E-Prix'inde pole pozisyonunu ve ikinci sırayı aldı.

Diriyah ve Sao Paulo'da üst üste podyumların ardından Nissan ekibi, serinin Japonya'daki ilk yarışı öncesinde kendinden emin hissediyordu.

İngiliz Nissan sürücüsü Rowland, A Grubu sıralama turlarında en hızlı süreyi elde ederek son performansını sürdürdü ve ardından düelloların üç etabında da en hızlı süreyi elde ederek sezonun ikinci Julius Baer Pole Pozisyonuna ulaştı. Yarışın çoğunda liderliği elinde bulunduran Rowland, enerji tasarrufu sağlamak için ikinci sıraya geriledi ve kapanış turlarında galibiyet için atak yaptı. Liderle omuz omuza olmasına rağmen pozisyonunu geri kazanamadı ve yarışı ikinci sırada tamamladı.

Bu sonuçla Rowland, Sürücüler Şampiyonası'nda üçüncü sıraya yükselirken, Nissan takımlar sıralamasında dördüncü sıraya yükseldi.

Nissan Formula E Takımı, önümüzdeki iki hafta içinde şampiyonanın onuncu sezonunun 6. ve 7. turları için ilk kez İtalya'nın Misano kentinde yarışacak.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir