MHP'nin 2 Dönem Milletvekili Adayı 'FETÖ'den Tutuklandı – Son Dakika Siyasi Haber

Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) siyaset yapan, 2015 ve 2023 seçimlerinde İzmir'de milletvekili adayı olan emekli astsubay. Mustafa Çintaş'İtibaren “FETÖ Kardeşim” Olduğu ortaya çıktı ve tutuklandı.

T24'ten Tolga Şardan'ın yazısına göre; Ankara Başsavcılığı, geçtiğimiz nisan ayının son günlerinde yaptığı basın açıklamasında, FETÖ'nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın (KKK) kontrolünde olduğunu belirtmişti. “samimi hizmetler”
yeniden yapılanma operasyonunun başladığını duyurdu.

Açıklamada, daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) ihraç edilen 14 askerin listelendiği, bunlardan 2'sinin örgütün sözde sivil imamlarıyla sabit telefon hatlarını kullanarak iletişim kurduğu belirtildi. “özel imam” Aralarında 16 şüpheli hakkında da gözaltı kararı çıkarıldığı açıklandı.

Operasyon sonrasında tutuklananlardan biri de astsubay olarak görev yaparken emekli olan Mustafa Çintaş'tı.

Çintaş, 2015 ve 2023 genel seçimlerinde MHP'nin 2. İzmir bölgesinden 13. milletvekili adayı olmuştu.

Şardan'ın yazısının bazı bölümleri şöyle:

“Çintaş hakkında yürütülen soruşturmada benzer vakalarda olduğu gibi MASAK'tan alınan özel rapor da dosyaya dahil edildi.

FETÖ şüphelisi emekli astsubayın Bank Asya'da FETÖ'ye ait 7 ayrı hesabının olduğu, yapılan incelemede tüm işlemlerinin rutin bankacılık işlemleri kapsamına girdiğinin belirlendiği bildirildi.

Ancak aynı raporda başka bir bulgu daha var:

“100 bin TL'lik mevduat hesabı açan, 7 bin dolarlık döviz tevdiat hesabı açan ve bankacılık sistemine 26,23 gram yastık altını enjekte eden emekli bir kamu görevlisi, tüm mali kaynak varlıklarının yok olduğu izlenimini verdi.” Söz konusu banka nezdinde değerlendiği ve FETÖ elebaşının isteği doğrultusunda hareket ettiği, bunun uyandırdığı kanaatine varıldı.'

…Aynı isim, 2015 genel seçimlerinde de aynı ilçede MHP'li milletvekili seçilmek için yarışmıştı.

… Anıtı verirlerse 'Bilmiyorduk'; Soruşturma dosyasında MİT yönetiminin Çintaş hakkında bizzat savcılığa gönderdiği mektuplar var.

MİT Başkanlığı'nın Çintaş'a ilişkin biri Ağustos 2017, ikisi Eylül 2017 tarihli olmak üzere üç ayrı raporu bulunuyor.

Nitekim MİT'in Ağustos 2017 tarihli yazısında Çintaş'ın, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in talimatıyla kurulan bir şirkette imza yetkisine sahip olduğu, şirketin sahibi Mustafa Arslan'ın da şirketin topraklarından sorumlu olduğu belirtildi. FETÖ Silahlı Kuvvetler Komutanlığı, FETÖ'nün TSK imamıydı. Olduğu iddia edilen Adil Öksüz ile temas kurduğu açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir