Memecoinler yılın ilk çeyreğine damgasını vurdu

CoinGecko'nun yakın tarihli bir raporuna göre memecoin sektörü bu yılın en karlı sektörü olarak ortaya çıktı.

Rapora göre memecoinler, piyasa değerine göre en iyi tokenler arasında ortalama %1.312,6 ile en yüksek getiriyi kaydetti. Mart ayında piyasaya sürülen Memecoin'ler, çeyreğin sonuna kadar piyasa değerine göre en büyük 10 memecoin listesine girdi; bunlar arasında Book of Meme (BOME), Brett ve Cat in a Dogs World (MEW) yer alıyor.

Rapora göre memecoinler, ortalama %1.312,6 getiriyle piyasa değerine göre en iyi tokenler arasında en yüksek getiriyi kaydetti. Mart ayında piyasaya sürülen memecoinler, çeyreğin sonunda piyasa değerine göre ilk 10 memecoin arasında yer aldı; bunlar arasında Book of Meme (BOME), Brett ve Cat in a Dogs World (MEW) yer alıyor.

BRETT, 2024 mali yılının üçüncü çeyreğinin sonunda %7.727,6 ile en yüksek getiriyi elde etti ve onu Solana merkezli memecoin çılgınlığının ortasında viral hale geldikten sonra yılbaşından bugüne %2.721,2 büyüme kaydeden Dogwifhat (WIF) izledi. .

2024'ün ilk çeyreğindeki en önemli kripto trendleri. Kaynak CoinGecko

CoinGecko analisti Lim Yu Qian şunları söyledi:

“Özellikle, bu yılın ilk çeyreğinde memecoin anlatısı, bir sonraki en iyi performans gösteren gerçek dünya tokenize edilmiş varlıklar (RWA) kripto anlatısından 4,6 kat daha karlı ve en düşük performans gösteren seviye 2 anlatılarından 33,3 kat daha karlıydı.”

CoinGecko'nun verilerine göre memecoin sektörünün toplam piyasa değeri 60,93 milyar dolar olup, bu da toplam kripto para birimi piyasa değerinin yaklaşık %2,32'sine denk geliyor. Bu, bir önceki çeyreğe göre %176,9'luk bir artışı temsil ediyor.

Bu, Merkezi Olmayan Fiziksel Altyapı Ağlarında (DePIN) 29,98 milyar dolar, 2. katman varlıklarında 32,39 milyar dolar, sıfır bilgi varlıklarında 18 milyar dolar ve gerçek dünyadaki endüstri varlıklarında (RWA) 8,5 milyar dolar gibi önemli sermayeyi içermektedir. kurumsal katılımlı sektörler.

Memecoin'lerin performansı yatırımcıların artan ilgisini takip ediyor. Google verilerine göre “memecoin” terimi dünya genelinde her zamankinden daha fazla aranıyor.

Google Trendler'in haftalık anahtar kelime popülerliği takibi, “memecoin” terimine olan küresel ilginin Mart ayında 88 popülerlik puanına ulaştığını, bu rakamın son beş yıllık dönemde ikinci en yüksek seviyeye ulaştığını ve Kasım 2023'ün ilk haftasında ulaşılan 100 puanlık zirvenin hemen altında olduğunu gösteriyor. olduğunu ortaya çıkardı.

Zamanla “memecoin”e olan ilgi. Kaynak: Google Trendler

Memecoin sektörüne olan ilginin artması aynı zamanda artan işlem hacimlerine, büyüyen kullanıcı tabanına ve güçlü aktif topluluklara da yansıyor.

Bitcoin (BTC), yaklaşan arz kesintileri nedeniyle Mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi ve ilk kez 73.800 doları aştı. 2024 yılında şu ana kadar dünyanın en büyük kripto para birimindeki bu inanılmaz ivmenin, memecoinler de dahil olmak üzere tüm kripto para birimlerine olan ilgiyi tepeden tırnağa artırdığı söylenebilir.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir