Japon milyarder, SpaceX ile Ay'a yapacağı geziyi iptal etti! “Uygulanamaz hale geldi”

Milyarder Maezawa tarafından finanse edilen “DearMoon” projesinin internet sitesinde yayınlanan basın açıklamasında, Ay'a yapılacak özel gezinin durumu güncellendi.

Daha önce 2023 sonu itibarıyla duyurulan ancak şu ana kadar akıbeti açıklanmayan gezinin “uygulanamaz hale geldiği” bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Fırlatmanın 2023 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmesi için SpaceX ile düzenlemeler yapıldı. Maalesef 2023 yılında fırlatma mümkün olmadı.” Söylendi.

Maezawa'nın kaçınılmaz olarak ve büyük bir üzüntüyle iptal kararı aldığı kaydedilerek, “Projeye destek veren ve bu çabayı sabırsızlıkla bekleyen herkese içtenlikle teşekkür ediyor, ortaya çıkan sonuçtan dolayı özür diliyoruz.” İfadesi kullanıldı.

Projenin iptal gerekçesine ilişkin herhangi bir detay paylaşılmadı.

JAPON MİLYARDERİN AY'A YOLCULUĞU

Maezawa'nın Aralık 2022'deki açıklamasında geziye farklı ülkelerden sanat, sinema ve spor dünyasından ünlü isimlerin katılacağı duyurulmuştu.

Japon milyarder, 2023 yılında gerçekleşmesi gereken seyahatin masraflarını Amerikalı uzay mekiği üreticisi SpaceX roketiyle karşılayacağını açıklamıştı.

48 yaşındaki girişimci ve milyarder koleksiyoncu Maezawa, 2021 gezisiyle “Uluslararası Uzay İstasyonuna (ISS) giden ilk Japon sivil” unvanını kazandı.

Daha önce “punk rock” davulcusu olan Maezawa'nın bir süre “Start Today” plak satış şirketini kurarak daha sonra moda dünyasına adım attığı biliniyor. (AA)Bu içerik Enes Çırtlık tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Uzman, sıcaklığın 40'ın üzerine çıktığı konusunda uyardı Sıcaklık 40'ın üzerine çıktı, uzman “bunun komaya yol açabileceği” konusunda uyarıyor: Uyursanız uyanamayabilirsiniz! O zamanlara dikkat edin.
Tuvalet kriziyle halkı meşgul etmişti!  O isim artık başsavcının ismi değil: İşte onun yeni göreviTuvalet kriziyle halkı meşgul etmişti! O isim artık başsavcının ismi değil: İşte onun yeni görevi
Evliliğini kana bulamıştı!  Detayı Evliliğini kana bulamıştı! “Müstehcen fotoğraf”taki detay ise dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir