İsrail ve Türkiye Dışişleri Bakanları arasında “Erdoğan”ın karşılıklı açıklamaları

İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan yanıt geldi.

REKLAM

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren sözlerini “ciddi ve düşük seviyeli” olarak nitelendirdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortaya koyan Cumhurbaşkanımızın hedef alınması İsrail hükümetinin zihniyetinin göstergesidir.” ifadeler kullanıldı.

İsrail Dışişleri Bakanı Katz, sosyal medya platformu X'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görseliyle birlikte Türkçe bir mesaj paylaştı.

İsrailli bakan, paylaşımına şunları ekledi: “Gerçeklerle yüzleşin ve Türkiye'yi karanlık yerlere sürüklemeyi bırakın.”

“Erdoğan, Osmanlı İmparatorluğu'nu yeniden kurmanın hayalini kuruyor. Müslüman Kardeşler'in adamı RTEErdoğan, İsrail'i yok etmeyi, Kudüs'ü fethetmeyi ve Müslüman dünyasına liderlik etmeyi hayal ediyor. Erdoğan, Dirilis Dizisi ve Kurumus Dizisi dizilerini izlemeye ve hayal kurmaya devam et.

İsrail bir Haçlı imparatorluğu değildir ve başkenti Kudüs de Konstantinopolis değildir. Kudüs sonsuza kadar Yahudi halkının başkenti olarak kalacaktır. Gerçeklerle yüzleşin ve Türkiye'yi karanlık yerlere sürüklemeyi bırakın; Atatürk'ün mirasını ve Türk halkını utandırıyorsunuz!”

Türk Dışişleri Bakanlığı açıklamasında ayrıca şu ifadeler yer alıyor: “İsrail hükümetinin tüm üyeleri mutlaka adalet önünde hesap verecektir. Türkiye, İsrail'in Filistin halkına uyguladığı zulme karşı yüksek sesle ve korkusuzca konuşmaya devam edecektir.” Söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir