İran Devrim Muhafızları ABD'ye gözdağı veriyor: İsrail'i desteklerlerse… – Son Dakika Dünya Haberleri

İran Devrim Muhafızları, İran'a yönelik bir saldırıya herhangi bir ABD desteğinin veya katılımının, İran ordusunun “kararlı ve üzücü” bir tepkiyle sonuçlanacağı konusunda uyardı.

Devrim Muhafızları Ordusu'ndan İsrail'e yönelik düzenlenen saldırıya ilişkin yapılan ikinci açıklamada, İsrail'in Şam'daki İran konsolosluğuna yönelik saldırısına yanıt olarak İran'ın, İsrail'in Meşru Müdafaa Hakkı Kanunu'nun 51. maddesi uyarınca karşılık verdiği belirtildi. Birleşmiş Milletler'in (BM) işgal altındaki topraklardaki askeri hedeflere yönelik saldırı başlattığı belirtiliyor.

Açıklamada, “İran, haklarını güvence altına almak ve saldırganı cezalandırmak amacıyla işgal altındaki topraklarda Siyonist terör ordusunun önemli askeri hedeflerine saldırarak, stratejik istihbarat yeteneklerini, füzelerini ve insansız hava araçlarını başarılı bir şekilde hedef alıp imha etti”. ifadelerine yer verildi.

ABD'nin İsrail'e verdiği desteğin vurgulandığı açıklamada, “Amerikan terörist hükümeti, İran'ın kendi çıkarlarına zarar verecek herhangi bir desteği veya katılımının, İran ordusunun kararlı ve içler acısı bir tepkisiyle sonuçlanacağı konusunda uyarıldı.” bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, “İsrail'in eylemlerinden ABD yönetimi sorumludur ve İsrail durdurulmazsa sonuçlarına hem Tel Aviv hem de Washington katlanmak zorunda kalacak” denildi.

Devrim Muhafızları, herhangi bir ülkeden gelebilecek her türlü tehdidin kaynağına ABD veya İsrail adına karşılık vereceklerini, İran'ın meşru çıkarlarını her türlü saldırgan eylemden ve yasa dışı güç kullanımına karşı koruyacaklarını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir