Hem deprem, hem tsunami! Afetin yaşandığı ilimiz için Prof. Dr. 7.3 Ercan'dan uyarı geldi: “Bundan sonra hep böyle olacak”

İzmir'in Seferihisar İlçesi Sığacık Mahallesi'nde marinanın genişletilmesi girişimine karşı düzenlenen protestolara deprem uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan katıldı.

“DAHA BÜYÜK BİRİ OLABİLİR”

Ercan, burada yaptığı konuşmada, 30 Ekim 2020'de Sığacık İlçesi'nde meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bir kişinin hayatını kaybettiği tsunamiye değinerek, şunları söyledi:

“Burada büyük bir katliam yaşamadınız. Peki daha büyük olabilir miydi? Şimdi bundan daha büyük bir deprem olabilir mi? Çünkü depremin resmi büyüklüğü 6.6'dır. Lo biliyoruz, her depremin resmi bir büyüklüğü ve gerçek büyüklüğü vardır ama depremin gerçek büyüklüğü 7 büyüklüğündedir.

Thumbs_b_c_f6b4dc48d5c3deea4bb8b9fc7aabb056

“BUNDAN BERİ HER ZAMAN OLACAK”

Doğanın bir kuralı vardır. Eğer bir yerde deprem veya dalga süpürmesi gibi bir doğa olayı meydana gelmişse, gelecekte en az aynı büyüklükte bir başka olay daha meydana gelecektir. Yani gördüğünüz şey belki de hayatınızdaki ilk süpürücü dalgadır. Ama bundan sonra bu her zaman olacak. Çünkü bu milyonlarca yıldır böyle oluyor.

İsimsiz-4

YERLERİ TEK TEK SAYDI: “7.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM OLABİLİR”

“Burada meydana gelebilecek en büyük deprem nedir?” Öyle derseniz 7.3 büyüklüğünde deprem olabilir. Samos'ta olacak depremden korkacak mıyız? HAYIR. “Girit, Rodos, İkaria veya Sakız Adası'ndaki depremin yarattığı süpürme dalgası da aynı etkiyi yaratacaktır.”

Thumbs_b_c_ec1c8326622ac3d40523953b2ad50556
Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
CHP lideri Özel, cezaevindeki annelerin Anneler Günü'nü telefonla kutladıCHP lideri Özel, cezaevindeki annelerin Anneler Günü'nü telefonla kutladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin'e çağrı!Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin'e çağrı!
MİT Başkanı İbrahim Kalın, Katar'da Hamas heyetiyle görüştüMİT Başkanı İbrahim Kalın, Katar'da Hamas heyetiyle görüştü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir