Fiyatı 66.000 dolar civarında olan Bitcoin için 'derin bir düzeltme' olacak mı?

Bitcoin (BTC) fiyatı, 65.000 dolarlık temel destek seviyesinin biraz üzerinde konumunu pekiştirdi ve kripto para birimi tüccarları, oluşumunun güçlü bir şekilde devam ettiğine inanıyor. Hatta bazıları yakın gelecekte derin bir düzeltmenin gerçekleşeceğinden şüphe ediyor.

Sözde kripto para tüccarı Yoddha, 18 Mayıs'ta 49.000X takipçisine “Bitcoin fiyatı o kadar güçlü tutuyor ki derin bir düzeltme olacağını düşünmüyorum” dedi.

Bu arada popüler trader Rekt Capital, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin fiyatının 24 Nisan'daki 66.421 $'dan 2 Mayıs'ta 56.792 $'a %15 düşmesiyle önemli bir düzeltmenin zaten gerçekleştiğine dikkat çekti.

Rekt yakın tarihli bir X gönderisinde, “Derin bir düzeltme yaşadık, uzun bir düzeltme yaşadık ve her ikisinin bir karışımı olduğunda dip her zaman çok yakındır” dedi.

Bitcoin son 30 günde %8,95 arttı. Kaynak CoinMarketCap

Ancak yalnızca dört gün sonra, 6 Mayıs'ta Bitcoin fiyatı, 65.146 dolarlık kritik destek seviyesinin üzerine çıktı. Bu, bazı yatırımcıların boğa koşuları sırasında yaygın olarak gördüğü bir trend.

Kripto yorumcusu Starbust, 18 Mayıs tarihli bir gönderisinde, “Bitcoin boğa koşularındaki normal düzeltmeler genellikle keskin ve hızlı bir geri dönüşle sonuçlanan tekrarlardır” diye yazdı.

Kripto para tüccarı Mags, Wall Street Cheat Sheet piyasa grafikleri sayfasında “piyasa döngüsünün psikolojisine” dikkat çekti. Bitcoin'in, yatırımcıların piyasa kazanımlarına daha fazla güvenmeye başladığı döngünün “inanç” aşamasına girdiğini belirtti.

Kaynak: dergiler

Özellikle 20 Nisan'daki Bitcoin yarılanmasının ardından analistler ve gözlemciler, geçmiş yarılanma olaylarına atıfta bulunarak Bitcoin fiyatını daha fazla düzeltme işaretleri için yakından izliyorlar.

Bitcoin'in Mayıs 2020'deki yarılanmasının ardından fiyatı Mayıs 2021 itibarıyla 9.383 dolardan 58.958 dolara yükseldi. Ancak sadece bir ay sonra %40'lık bir düzeltme yaşadı ve Haziran ayında 35.484 dolara düştü.

Bazı analistler, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.000 doları aşmadan Bitcoin'in fiyat tablosunu incelemenin bir anlamı olmadığına inanıyor.

Quantum Economics'in kurucusu Mati Greenspan, 17 Mayıs'ta Cointelegraph'a şöyle konuştu: “İlginç olan şey kırılmalar, dolayısıyla bir kırılma gerçekleşene kadar grafikleri analiz etmek oldukça işe yaramaz.”

Kripto para tüccarı PlanC şunları söyledi: “Tüm kısa vadeli fiyat hareketlerini unutun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir