Beklentiler yüksek: Bitcoin'de yükseliş sinyali

Bitcoin (BTC) tüccarları, Bitcoin'in haftalık fiyat tablosunda ortaya çıkan ve geçen ayki düşüş trendinin tersine dönebileceğinin sinyalini verebileceğini söyledikleri “yükseliş mum çekicine” odaklandılar.

Zincir üstü veri platformu Glassnode'un kurucuları Jan Happel ve Yana Allemann, 9 Mayıs'ta şu yorumu yaptılar: “Görünüşe göre Bitcoin hala yükselebilir.”

Uzmanlar, Bitcoin fiyat grafiğinin 5 Mayıs'ta yükseliş çekiciyle kapandığını, bunun “fitil” adı verilen uzun ince bir çizginin üzerinde küçük bir gövde olduğunda verilen ad olduğunu kaydetti.

Kripto para tüccarı Mister Crypto, “Bitcoin haftalık yükseliş çekici mumu… geri dönüş yakın” dedi katma.

Kaynak: Bay Kripto

Tüccarların 7 gün boyunca fiyatları önemli ölçüde düşürmesi nedeniyle bir geri dönüş sinyali gelebilir. Alıcılar mumun açılışına doğru agresif bir şekilde hareket etmeyi başardılar, bu da duyarlılıkta bir değişiklik olduğunu gösteriyor.

Konuyla ilgili yorum yapan Negentropic şunları söyledi: “Bu haftaki geri çekilme, ralli öncesi sağlıklı bir düzeltme gibi görünüyor. Düzeltmeler genellikle önceki itme hareketinin %50'sini veya %61,8'ini geri çekiyor.” Dedi.

Kripto para tüccarı Rekt Capital bunu 9 Mayıs tarihli bir mesajda yazdı

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, 5 Mayıs'ta sona eren haftayı 64.109 dolardan kapattı. Bu seviyeden %20'lik bir artış, Bitcoin'i tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 76.822 doların üzerine çıkaracak.

İçeriğin yayınlandığı tarihte Bitcoin’in fiyatı 62.830 dolardı.

Bitcoin fiyatı son 30 günde %8,93 oranında düştü. Kaynak CoinMarketCap

Öte yandan kripto para tüccarı Mags şunları söyledi: “Fiyat mevcut seviyeleri korursa bir sonraki durak 72.000 dolar aralığının üstü olacak.” Yorumlandı:

İle ilgili: Analistler, Bitcoin dağıtımının 'tehlikeli bölgesinin' bittiğini söylüyor

Bu tek mum çubuğu oluşumu yatırımcılar için yükseliş sinyali olarak görülse de çoğu kişi yön değişikliğinin bir sonraki mum çubuğunda onaylanmasını bekliyor.

Bu nedenle yatırımcılar Bitcoin grafiğinin 12 Mayıs haftasını nasıl kapatacağını izliyor olacak.

Mağaza: Kripto para piyasası yapıcıları aslında ne yapıyor? Likidite veya manipülasyon

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir