18 yaşındaki gencin gerçeği ortaya çıktı: Katil onun en yakın arkadaşıydı! – Türkiye'den son dakika haberleri

Eskişehir'de yaşayan Erhan Kübra'dan 2006 yılında evinden ayrıldığından beri kendisinden haber alınamadı. Ailesi, eve dönmemesi üzerine kayıp başvurusunda bulundu. O dönemde yapılan aramalar sonuç vermedi ve aranan kayıplar listesine Erhan Kübra da eklendi.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, kentteki kayıp kişiler ve faili meçhul cinayetlerle ilgili dosyaları inceleyerek özel ekip oluşturdu.

DNA UYUŞTU: ARKADAŞI ÇIKTI!

Polis ekiplerinin çevre illerde yaptığı incelemelerde, Erhan Kübra'nın kaybolduğu sırada Kütahya kent merkezine yakın bir köyde kimliği belirlenemeyen bir erkek cesedi bulunduğu öğrenildi.

İncelenen dosyada adamın cesedinin başının ezildiği, göğsünün kesici aletle birkaç kez kesildiği, vücudunun kısmen yandığı ve ellerinin kravatla bağlandığı anlaşıldı. Erkek cesedinin Erhan Kübra'ya ait olabileceği değerlendirmesinden yola çıkan özel ekip, olay yeri ve çevresindeki izleri ve DNA örneklerini Erhan Kübra'nın en yakın arkadaşı ve iş ortağı AK ile karşılaştırdı.

DNA incelemesinde izler karşılaştırıldığında, cinayette kendisine yardım ettiği iddia edilen AK ve Y.Ş., cinayet zanlısı olarak Kütahya'da yakalanarak, Eskişehir'e götürüldü.

MAHKEMEYE SEVK EDİLDİLER

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü asayiş bölümünde ifadeleri alınan her iki zanlı da suçlamayı kabul etmeyerek, Erhan Kübra'nın en yakın arkadaşı ve iş ortağı olduklarını belirterek, cinayetten haberleri olmadıklarını söyledi. Sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen AK ve Y.Ş.'ye gazeteciler şu soruyu sordu: “Bunca yıldır pişmanlık duydunuz mu?” “Ben hiçbir şey yapmadım, neden pişmanlık duyayım?” sorusunu yanıtladı.

CESET TAMAMEN GÖMÜLMEDİĞİNDEN KISA ZAMANDA BULUNDU

Oluşturulan özel ekip tarafından yürütülen soruşturmada, AK'nin iş ortağı ve en yakın arkadaşı Erhan Kübra'nın 2006 yılında kravat bağladığı, kendisini defalarca bıçakladığı, kafasını ezerek tanınmaz hale getirmeye çalıştığı ve yakın bir yere gömmeye çalıştığı ortaya çıktı. ancak cesedi kısmen gömüldüğü için varlığı hemen bulundu.

Gözaltına alınan Y.Ş.'nin, AK'ye cinayet ve cenaze töreninde yardım ettiği iddia edildi. Soruşturma devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir